top of page

המיונים למשלחות התנועתיות
קיץ 2023

חניכ׊׉ יקר׊׉!

המיונים למשלחות הבינלאומיות פתוחים לחניכ׊׉ בכיתות י׳-י״א, והמיונים לתוכניות ישראל פתוחים לחניכ׊׉ בכיתות ט׳-י״א. לפני שנצלול אל תהליך המיון, אנא קראו בקצרה על התוכניות השונות אותן אנחנו מציעים לחניכ׊׍ תנועת הצופים בקיץ הקרוב:

משלחות בינלאומיות

במסגרת המשלחות הבינלאומיות חניכ׊׍ התנועה בכיתות י'-י"א ישתתפו באירועי שיא של תנועת הצופים העולמית וארגוני צופים ממדינות שונות. אירועים אלה - מחנות הג'מבורי - כוללים פעילות צופית בעלת אופי שונה ממדינה למדינה, פעילויות משותפות בין בני ובנות נוער מכל העולם, ספורט אתגרי, מסלולי הליכה בטבע, משחקים ותחרויות, דיונים ושיחות מסביב למדורה, לינת שטח ובישול צופי, ובראש ובראשונה, הזדמנות להכיר חברים חדשים מכל העולם. הרבה פעמים במחנות מסוג זה ניתנת לנו ההזדמנות הייחודית לייצג לא רק את מדינת ישראל, אלא גם את העם היהודי, מול צופים מדינות רבות, אשר ברוב המקרים מעולם לא פגשו בני ובנות נוער מישראל.

לכל משלחת יש עולמות תוכן ומטרות משלה, אשר נוגעים באחד או יותר מתחומי הליבה של המשלחות הבינלאומיות - צופיות עולמית והקשר שלנו לצופים בעולם, עמיות יהודית והעם היהודי בישראל ומעבר לים, ויחסי גרמניה-ישראל והעבר, ההווה והעתיד המשותפים שלנו. כחלק מתהליך ההכנה אנחנו נתעמק בנושא המרכזי ובאופי הפעילות הייחודי לכל משלחת ומשלחת.

בקיץ הקרוב, אנחנו עתידים להשתתף באירועים הבאים:

 • ג'מבורי הצופים העולמי - האולימפיאדה של הצופים - מתקיים אחת לארבע שנים, בכל פעם אצל מדינה מארחת אחרת. הקיץ ייערך ג׳מבורי הצופים העולמי בדרום קוריאה.

 • קאנדר-מאה, חגיגות המאה למרכז הבינלאומי לצופיות בקאנדרשטג - בלב האלפים השווייצריים, ובהשתתפות צופים וצופות ממאה מדינות שונות.

 • ג'מבורי צופי ליטא - בסימן חגיגות מאה שנה להיווסדה של תנועת הצופים בליטא, פסטיבל שכולו פעילות צופית ופולקלור ליטאי על גדות הים הבלטי.

 • ג׳מבורי צופי מקדוניה - חגיגות מאה שנות פעילות לתנועת הצופים בצפון מקדוניה יתקיימו באוויירת בלקן שמחה וצבעונית ובהשתתפות אורחים מרחבי העולם.

 • ייתכנו משלחות תנועתיות נוספות לאירועים נוספים ברחבי העולם - פרטים על כך בקרוב.

תוכניות ישראל

משלחות "חץ וקשת" ו-״גשר״ הן משלחות ייחודיות המפגישות חניכ׊׉ מתנועת הצופים בישראל עם בני ובנות נוער יהודים מהעולם שבאים למסע של כ-21 ימים בארץ. במהלך המסע החניכ׊׉ מטייל׊׉ מדן ועד אילת ומתחבט׊׉ בשאלות על זהות יהודית ועל מידת הרלוונטיות של מדינת ישראל לעם היהודי בארץ ובעולם. יחד ה׋ עוסק׊׉ בחשיבותה של הדמוקרטיה ומגל׊׉ אחריות חברתית. 

התכנית שוזרת בתוכה ביקורים באתרי מורשת, טיולים ברחבי הארץ בשילוב אטרקציות (קיאקים, שנורקלים, שייט, רכיבה על גמלים, סנפלינג), מפגש עם אנשי דעה מרתקים בחברה הישראלית, שבוע גדנ״ע (לתוכנית חץ וקשת בלבד), אתרי הנצחה ומהווה חוויה מעצבת ומשמעותית לבוגריה ולבוגרותיה.

במהלך המשלחת, החניכ׊׉ מטייל׊׉ בדרום הארץ, בצפונה, בתל-אביב ובירושלים. ה׋ נחשפ׊׉ לסיפורי העבר של עם ישראל, להיסטוריה של מדינת ישראל, למורשת ישראל ולתרבות הישראלית המודרנית. יחד ה׋ רוא׊׉ את הקולות וחווים את המגוון הישראלי. 

התוכנית מסייעת לחניכ׊׉ להתבונן אל עצמם ולבחון את זהות׋ האישית והיהודית; היא מזמינה אות׋ להכיר את פניה של החברה בישראל באמצעות מפגשים בלתי-אמצעיים עם דמויות ואישים מעצבי דרך, ומזמינה אות׋ לגלות אחריות חברתית ולבחון את חשיבותה של הדמוקרטיה. את כל אלה עוש׊׉ החניכ׊׉ כדי לפתח מיומנויות בין-אישיות וכישורי מנהיגות תוך חיבור לנופי הארץ.

המיונים אינם רלוונטיים לתוכניות הבאות:

 • משלחות המדריכים למחנה ביחד (ארה"ב) ובריטניה.

 • המסע לפולין.

 • המשלחת הארוכה לארה"ב, כולל קרוואן הידידות.

לכל תוכניות אלה מתקיימים תהליכי מיון נפרדים.

תהליך המיון כולל חמישה שלבים

1. הגשת טופס המועמדות - ההרשמה נסגרה

 

 

 

שימו לב - נפתחה האפשרות להרשמה מאוחרת

 

בעת ההרשמה תתבקשו להעלות את משימת הבית הראשונה. לכן אנחנו ממליצים להכין את קובץ המשימה לפני מילוי הטופס.

 

ההרשמה המאוחרת פתוחה עד ליום שבת, 31 בדצמבר 2022 בשעה 23:59.

2. השתתפות במפגש חשיפה וירטואלי - יום רביעי, 30 בנובמבר 2022 בין השעות 20:00-21:30

במפגש תפגשו עם צוות המחלקה לקשרים בינלאומיים, תשמעו יותר פרטים על תוכניות המחלקה לקיץ הקרוב ותקבלו טיפים ודגשים חשובים לקראת המשך תהליך המיונים.

ההשתתפות במפגש אינה חובה, אך היא מומלצת בחום ותעזור מאוד בהמשך הדרך. קישור למפגש יפורסם באתר ויישלח אליכם אל המיילים, לאחר מילוי הטופס בשלב הראשון ובסמוך למועד המפגש.

3. הגשת טור דעה עד ליום שבת, 31 בדצמבר 2022 בשעה 23:59

הגשת טור דעה על אחד מחמישה נושאים לבחירתכ׋. זו ההזדמנות שלכ׋ לשתף אותנו בעמדה שלכ׋ על נושאים שנמצאים בשיח הציבורי, או בשיח על חילופי נוער ומשלחות.

כלל ההנחיות לכתיבת טור הדעה פורסמו ונשלחו במייל למועמד׊׉ שמילאו את הטופס. מועמד׊׉ חדש׊׉ יקבלו את ההנחיות מיד לאחר השלמת הטופס. במידה ולא קיבלת׋, ככה״נ כתובת המייל שלכ׋ לא נכונה.

4. חוו״ד מרכז׍ שבט (עד ליום שבת, 14 בינואר 2023) ואישור הורים (עד ליום שבת, 31 בדצמבר 2022) -

על מרכז׍ השבט שלך למלא חוות דעת לקראת יציאתך למשלחת!

מרכזי ומרכזות השבטים יקבלו מאיתנו את כל הפרטים על מילוי החוו״ד ביום ראשון, 14 בינואר 2023, אך עליכ׋ לוודא שאכן ה׋ ממלא׊׉ אותו עליכ׋. החוו״ד הוא חסוי ונשלח ע"י מרכזי ומרכזות השבטים ישירות אל צוות המחלקה.

במקביל למילוי חוו״ד מרכז׍ השבט, אנחנו נשלח אל ההורים טופס אישור הורים למיונים למשלחות. אישור הורים מלא - עד ליום שבת, 31 בדצמבר 2022 - הוא תנאי הכרחי כדי להתקדם בתהליך המיון.

5. הגשת סרטון הצגה עצמית - עד ליום שבת, 14 בינואר 2023 בשעה 23:59

מטרת הסרטון היא להכיר אתכ׋ יותר לעומק, המועמד׊׉ להשתתף בתוכניות המחלקה לקשרים בינלאומיים במהלך הקיץ הקרוב ולייצג את עצמכ׋, השבט שלכ׋, תנועת הצופים ואת מדינת ישראל.

כלל ההנחיות לצילום הסרטון והגשתו יתפרסמו באתר ביום רביעי, 09 בנובמבר 2022.

תוצאות המיונים יתקבלו במייל ביום רביעי, 25 בינואר 2023!

תהליך ההכנה - משלחות בינלאומיות

 • אסיפת הורים וחניכ׊׉ תתקיים ביום שני 30 בינואר 2023, או ביום רביעי 01 בפברואר 2023, בשעות הערב.

 • מפגש הכנה ראשון יתקיים ביום שני 20 בפברואר 2023 בשעות אחה״צ באזור המרכז.

 • מפגש הכנה שני יתקיים ביום שני 20 במרץ 2023 בשעות אחה״צ באזור המרכז.

 • מחנה קשרים ע״ש עמוס אילני ז״ל יתקיים בסופ״ש 21-22 באפריל 2023.

 • מפגש הכנה שלישי יתקיים ביום חמישי 18 במאי 2023 בשעות אחה״צ באזור המרכז.

 • מפגש הכנה רביעי יתקיים ביום חמישי 15 ביוני 2023 בשעות אחה״צ באזור המרכז.

 • יום הכנה נוסף לקראת הטיסה הכולל תדריך קב״ט טרם נקבע, ויתקיים בשבועות שלפני היציאה למשלחת.

 • מפגש סיכום יתקיים ביום שני 14 באוגוסט 2023 בשעות אחה"צ באזור המרכז.

תהליך ההכנה - תוכניות ישראל

 • אסיפת הורים לתוכנית ״גשר״ תתקיים ביום רביעי, 08 בפברואר 2023.

 • אסיפת הורים לתוכנית ״חץ וקשת״ תתקיים ביום חמישי, 09 בפברואר 2023.

 • סמינר הכנה לתוכניות ״חץ וקשת״ ו-״גשר״ יתקיים בין התאריכים 09-10 ביוני 2023.

 • תאריכי ימי ההכנה לתוכנית ״גשר״ יתפרסמו בהקדם.

אנחנו כאן בשבילכ׋ לכל שאלה.

שיהיה בהצלחה,

צוות המחלקה לקשרים בין לאומיים

עמותת צופים צבר עולמי

תנועת הצופים העבריים בישראל

ההרשמה נסגרה

כדי שלא תפספסו שום דבר- אנא שימרו את כתובת המייל שלנו mishlahot@israelscouts.org באנשי הקשר שלכ׋

ההרשמה נסגרה
bottom of page