שלבים בהוצאת משלחת שבטית

1. הסכמה על משלחת שבטית יחד עם כל הגורמים המעורבים - ראש השבט, מרכזי השבט, מרכזים צעירים - כולם צריכים להיות מעורבים בהחלטה הראשונה לגבי משלחת שבטית. מומלץ כבר בשלב זה להחליט מי ילווה את תהליך הוצאת המשלחת מתחילתו ועד סופו.

* יש לקבל את אישור מרכז ההנהגה וראש ההנהגה לטובת הוצאת המשלחת.

* שימו לב - בוגרים שאינם מרכזי שבטים צריכים לעבור סדנת מיון או ראיון במחלקה לקשרים בינלאומיים על-מנת להתקבל להיות מלווים בוגרים במשלחות קצרות. לטובת זאת, יש להגיש קורות חיים דרך האתר.

2. אפיון צרכים – יש לחשוב ולתכנן מהם צרכי השבט וצרכי הקהילה נכון לתקופה זו. משלחת טובה היא משלחת שעונה על מטרות השבט לטווח הרחוק (לדוגמא - חיזוק שכבה בוגרת או שכבת נעורים מסוימת, טיוב תכנית קורס ההדרכה או תהליך הבטחת ח' וכן הלאה).

3. מילוי טפסים רלוונטיים- בשלב זה יש למלא את טופס הבקשה להוצאת משלחת שבטית (ההרשמה לשנת 2020 נסגרה) ואת טופס המטרות החינוכיות של המשלחת שיישלח אליכם לאחר מכן.

4. פגישת תכנון משלחת – בשלב זה תתקיים פגישה משותפת למחלקה לקשרים בינלאומיים והצוות הבוגר בשבט (מרכזי שבט וראש שבט) עליכם להגיע עם הטופס החינוכי אותו מילאתם בסעיף הקודם.

בפגישה זו תיבחן התכנית השבטית ושיקוף המצב השבטי נכון לאותה תקופה, מקורות מימון, גודל המשלחת הרצוי והאפשרי, גיל החניכים אליהם פונה המשלחת, אנשי קשר אשר מולם יתנהל תהליך הוצאת המשלחת לפועל וכן הלאה.

בשלב זה מתחיל תהליך ההכנה והיציאה למשלחת בו ראש המשלחת עובד ישירות מול צוות המשלחות הקצרות.

התהליך כולל את השלבים הבאים:

5. ימי הכשרה לראשי משלחות - על פי ימי ההכשרה הנ"ל.

6. התנעת התהליך בשבט:

  • פרסום המשלחת

  • מיון החניכים

  • אסיפת הורים

7. איסוף טפסים ותשלום עבור המשלחת

8. מפגשי הכנה וסמינר הכנה

חובה לשריין את סוף השבוע של סמינר ההכנה למשלחת: 5-6/6/20

 

9. תחקיר לראש המשלחת

 

10. יציאה למשלחת!

 

11. מפגש סיכום

אנו כאן בשבילכם על מנת לקדם ולסייע לאורך התהליך.

שיהיה בהצלחה,

צוות משלחות קצרות

תנועת הצופים

© תנועת הצופים